Mi a Kiscsillag Étteremben nem elhitetni szeretnénk az ízeket, hanem teljes természetes valójukban megmutatni vendégeinknek. Az ételek mellett pedig fontos szerep jut az italoknak is. A legjobb hazai termelők és manufaktúrák finomságaiból válogattuk össze italkínálatunkat. Lépjenek beljebb, sok itt még a látni- és kóstolni való.
Most, hogy megismerkedtek szeretett kemencénkkel és a benne készült házi kenyerünkkel, jöjjenek beljebb, hogy megmutassuk a Kiscsillag Étterem italkülönlegességeit is. Egy izgalmas túrára hívjuk vendégeinket. A képzelettel játszunk, de minden, amit látnak eredeti és valódi.
Erre megyünk, ez a konyha, itt mindig nagy a sürgés-forgás, de nézzék csak, még egy kicsit be kell itt fordulni, és máris megérkeztünk. Lépjenek be! Igen, itt azért hűvös van picit.
Azok ott a CsupaSzörpök, látják? A csatos üvegekben. Egy kis családi műhelyben készülnek Tapolcán, az összes alapanyaguk saját termesztésű vagy a veszprémi és zalai termelőktől érkezik. Bodza, levendula, menta, felsorolni is nehéz az összeset, de van ánizs-szeder vagy eper-bazsalikom párosítás is.
A dobozokban a HazaiPiac gyümölcslevei vannak. Hogy vegyesen lehet-e kérni? Naná, egy deci almalé egy deci körtelével. 100% meg 100% az 100%. Kitűnő ötlet! Ezek mind hazai gyümölcsökből készültek, ennél frissebbet el sem tudnánk képzelni. Ittak már almafröccsöt? Az bizony huncut dolog.
De nézzük, mi minden van még itt. A kis Csobánci Fruska rozé, vagy a Zöldfülű Maurer Oszkár. És persze Sauskáék minden színe. Apropó, biztos hallották már, hogy Sauska Krisztián állítólag a Vino című Anderson-könyvvel nekivágott a csodás borok és a bundában sült alma vidékének, Piemontnak, hogy megismerje a borszakmát és az olasz konyhát. Ami ezután következett, az az elkötelezett és szenvedélyes magyar borászat: a Tokaj és Villány legnemesebb zamataiból készített Sauska-borcsalád. A Kiscsillagban többfélét is megkóstolhatnak.
Aztán ez itt egy igazi sötét történet, a fajsúlyos Heimann Barbár. Heimannék azt mondják róla, megfejtendő. Szép feladat és az elnevezés is igazán megragadó. Bartók muzsikáját egyes éles nyelvű kritikusok barbárnak nevezték, aztán 1911-ben megszületett az Allegro Barbaro. A két percnél alig hosszabb világhírű mestermű adta az ötletet az igazán mély és izgalmas vörösbor elnevezéséhez.
És a Reketye söröket ismerik? Reketye Zoltán sörfőzdéjéből jöttek. Három sörmesternő is felelős ezekért az izgalmas italokért. Van Bupa, ipa vagy Arany Jónás például, fantasztikus hazai kézműves sörök, ja és a Ravasz Hód, az már szinte krémes. Ezeket vétek kihagyni. És persze a Cruxx pálinkákat is muszáj kiemelni. Birspálinkájuk 2016-ban az Év Pálinkája versenyben szerzett dicsőséget a nagykeresztúri ínyencségnek.
A termelői italkülönlegességek a természet nagylelkűségének és az ember gondos munkájának eredményei. Mi a Kiscsillag Étteremben nem elhitetni szeretnénk az ízeket, hanem teljes valójukban és zamatukban megmutatni vendégeinknek. Szívvel-lélekkel szeretünk főzni és tudjuk, hogy a finom ételekhez gondosan kiválasztott italok is kellenek. Ezért a legjobb hazai termelők és manufaktúrák finomságaiból állítottuk össze italkínálatunkat.
Köszönjük, hogy elkísértek, örömünkre szolgált bepillantást adni italkínálatunkba. Jöjjenek el máskor is csillaghegyi kisvendéglőnkbe, már most foglalhatnak asztalt itt az oldalon!